codebazan

افزایش پنج درصدی ظرفیت آزمون ارشد و اعلام نتایج در اردیبهشت

به گزارش خبرنگار “دانشگاهی” خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر ابراهیم خدایی در حاشیه بازدید از حوزه امتحانی دانشگاه صنعتی شریف این آزمون با بیان اینکه آزمون امروز صبح با رقابت ۱۷۶ هزار نفر از مجموع حدود ۹۵۰ هزار داوطلب برگزار می‌شود، گفت: برگزاری آزمون تا بعد از ظهر روز جمعه ۲۵ بهمن ماه ادامه خواهد داشت .

وی افزود: با توجه به شرکت برخی داوطلبان در دو کد رشته امتحانی به طور کلی حدود یک میلیون و ۶۴ هزار کارت برای داوطلبان صادر شده است.

وی با بیان اینکه دانشگاه‌ها تا آخر اسفندماه فرصت دارند ظرفیت‌های خود را برای پذیرش در این آزمون اعلام کنند تصریح کرد: سال گذشته ۱۱۴ هزار نفر در این آزمون پذیرفته شدند که برای امسال افزایش ظرفیت حدود پنج تا شش درصد پیش بینی می‌شود.

رئیس سازمان سنجش با بیان اینکه ۵۲ درصد داوطلبان زن و ۴۸ درصد مرد هستند، اظهار کرد: درصد پذیرش داوطلبان در سال گذشته نیز حدودا همین مقدار بوده است.

خدایی با اشاره به اعلام نتایج اولیه در نیمه دوم اردیبهشت ماه سال آینده گفت: داوطلبان از هفته اول خردادماه می‌توانند انتخاب رشته کنند که پس از بررسی‌ها نتایج نهایی در شهریور ماه ۹۳ اعلام خواهد شد.

وی با اشاره به افزایش ۱۴ حوزه امتحانی نسبت به سال گذشته تصریح کرد:‌تعداد حوزه‌های امتحانی به ۱۱۳ حوزه رسیده است.

همچنین ببینید

جزئیات آزمون دکتری ۹۷

حسین توکلی مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور  گفت: مهلت ثبت‌نام برای شرکت در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.